fbpx

Опанувати мистецтво оформлення букету з квітів своїми руками варто, щоб порадувати близьких людей яскравими композиціями. Для того щоб знати, як зробити букет з квітів, щоб він був приємним отримувачу, необхідно врахувати вид, кількість квітів та подію, яку він підкреслить. Щоб створити гармонійну композицію, де й кольорова гама і сорти рослин підібрані зі смаком, потрібна флористика. Тут ви можете ознайомитися з деякими правилами як скласти букет квітів.

Що таке флористика і чим займаються флористи?

Основне завдання флористики – забезпечити квіткове оформлення інтер’єру, образу, складання повсякденних чи святкових композицій для робочих, торгових та житлових приміщень, а також збір букетів різноманітних видів та призначення. Мистецтво флористики – це вміння розкрити особливості кожної квітки і представити її в найбільш вигідному світлі.

Існують певні принципи складання флористичних композицій:

 • гармонійність та динамічність, коли всі елементи створюють цілісну картину, а погляд зосереджується на композиційному центрі;
 • різноманітність фактур та структур рослин. Ефектно дивляться букети з декількох видів. Проте важлива збалансованість всіх елементів;
 • при складанні букету важливо, аби квіти підходили одна одній за кольором. Не варто поєднувати більше трьох відтінків. По краях букету розміщають світлі квіти з невеликим бутоном, а яскраві та темні краще дивитимуться в центрі композиції. В разі сумнівів користуйтеся колірним колом;
 • аби букет довше не втрачав свіжість, використовуйте бутони закриті, розкриті, та ледь розпущені;
 • правило золотого перетину. Гармонійності букету надасть дотримання правила: та його частина, яка буде в зв’язці чи вазі дорівнює приблизно приблизно одній третині від загальної висоти композиції. Для класичних вертикальних букетів існує й інше правило – п’ять частин від висоти квітів лишаються ззовні, три – занурюються в вазу;
 • надлишок зелені може зіпсувати букет. Але невеликий лист пальми чи пухнастого аспарагусу доповнять композицію;
 • для оформлення букету слід застосовувати мінімальне оздоблення, воно не повинно перетягувати увагу на себе.

Рекомендації по складанню букету квітів

Флористика – декоративно-прикладне мистецтво зі збору різноманітних квіткових композицій, що включає технічну та творчу сторону. А це значить, що навчитися тому, як скласти букет квітів, може кожен, в першу чергу важливе бажання.

Тому використайте будь-яку нагоду – чи наближається день народження близької подруги чи ви зрізали свіжі квіти в саду.

Починати збирати букет варто з підготовки сировини: квіти, а також дрібні бутони та квіточки, зелені гілочки, трави, папоротник. Перед тим, як створювати квіткову композицію, важливо підготувати рослини:

 • за 2-3 години до складання, слід помістити квіти в воду та збризнути з пульверизатора прохолодною водою;
 • зробити на стеблі косі зрізи;
 • довгі стебла можна очистити від зайвого листя, але, щоб букет не вийшов надто куцим, можна доповнити його гілочками зелені.

З інструментів потрібні ножиці чи секатор, ніж. Для скріплення букету використовуйте степлер, канцелярську або спеціальну флористичну липку стрічку. Для обгортки готового букету знадобляться декоративна сітка, плівка чи папір.

Види та форми букетів

Серед флористів популярними є декілька способів збору. Так виходять букети різної форми:

 • асиметрична;
 • кругла;
 • одностороння;
 • спіральна.

Симетрія чи асиметрія? Подумки проведіть геометричну вісь рівно посередині композиції. Якщо матеріал знаходиться на рівній відстані від неї, це говорить про симетрію, якщо частини виглядають по різному – асиметрія.

При симетрії в центрі композиції поміщаються основні елементи, інші ж елементи – другорядні, підкреслюють колір та форму композиції.

При асиметрії головні елементи розміщені не суворо по осі, а відхилені від неї. Головну частину зазвичай поміщають зліва від осі, а всі інші – справа. Чим менші вони за розміром, тим далі повинні знаходитися. Світлі квіти посилюють асиметрію, а темні – згладжують. Рослини в такій композиції виглядають так, наче тільки зібрані в букет на природі.

Класичною формою вважають круглу чи односторонню форму букету. В першому випадку квіти розташовують по рівному колу, а голівки дивляться назовні.

Односторонні передбачають строгу композицію, направлену в одну сторону. Починають складати такий букет з найдовших стебел плавно переходячи до маленьких.

Спіральний букет складають таким чином – одна квітка в центрі, інші розташовані навколо неї під нахилом, що нагадує виток спіралі. Для головної квітки найкраще підійде троянда, адже має міцне стебло. Тримаючи центральну квітку наступну рослину розміщують поряд під нахилом вправо. За ним наступну, так поступово додані квіти огинають основу поступово перетворюючись в спіраль.

Торкнувшись мистецтва складання композицій з квітів, ви знайдете гармонію та душевний спокій. Оформлення букету – непроста робота, та її значно полегшують правильно підібрані квіти. Завжди свіжі квіти та доречні поради флористів ви можете отримати у Family Flowers.

Залишіть відгук