fbpx

Офіс – місце, де ми проводимо більшу частину життя. Зробити обстановку максимально затишною та комфортною допоможуть вазони для офісу. Головне правильно розмістити їх в інтер’єрі. Офісні вазони можуть додати родзинки приміщенню не менше, ніж меблі чи колір стін.

Оживити простір робочої атмосфери допомагають офісні рослини. Без сумніву, такі рослини мають відповідати інтер’єру та підкреслювати відповідний стиль.

Які вазони підходять для офісу?

Звести до мінімуму негативний вплив на організм перебування в закритому приміщенні та створити на робочому місці комфортне середовище допоможуть рослини для офісу. Вони не лише служать окрасою інтер’єру, а й піднімають настрій та приносять користь для здоров’я. Обираючи офісні рослини, керуємось головним критерієм – невибагливість, тут не місце любителям вологого середовища та прискіпливого догляду. Випромінювання, пил, велика кількість техніки, сухе повітря витримують далеко не всі культури.

Крім того, не всі вазони підходять для офісу через свої особливості. До прикладу, за зовнішнім виглядом: надмірній романтичності, сезонному цвітінню. Найкраще будуть виглядати вічнозелені культури. Незалежно від пори року та інших факторів завжди виглядатимуть однаково красиво рослини з насиченим забарвленням, простими лініями, витонченим силуетом.

Радимо розглянути такі варіанти:

 • Заміокулькас. Властивості цієї екзотичної рослини роблять його привабливими для офісу. Це вічнозелена рослина має глянцеве яскраво зелене листя. Росте досить повільно: в рік відростає максимум два листочки. Під строгий офісний стиль – те, що треба. Незважаючи на екзотичне походження не потребує особливого догляду. Тривалий час може обходитися без поливу, на ріст не впливає освітлення, природне чи штучне світло, до цього рослина невибаглива.
 • Дифенбахія. Красуня з розкішним смугастим листям родом з Південної Америки, тому теплолюбива, не любить перепадів температури. Може вирости досить високою та оголити стовбур, тому варто підрізати верхівку, аби листя формувало пишну крону.
 • Існує більше сотні видів драцени та всі вони можуть стати окрасою вашого офісу. “Драконове дерево” вписується в робочий простір завдяки витонченому силуету. Та остерігається прямого ультрафіолету.
 • Спатіфілум – рослина з красивим яскравим забарвленням, тіневитривала, адже в природі росте в нижніх ярусах вологих джунглів. Любить розсіяне світло та регулярний полив.
 • Кротон. Яскраве забарвлення цієї рослини, а також велике овальне листя виглядає дуже доречно в офісі. Підійде йому світле місце, але захищене від прямих сонячних променів. Не переносить кротон протягів.

Важливо не переборщити, аби ваш офіс не став схожим на оранжерею: рослини розміщують та використовують так, щоб удосконалити своє робоче місце та зробити його затишним та комфортним для роботи.

Завдячуємо ми рослинам своєрідною терапією, адже відволікаючись на них ми рятуємось від перенапруги, втоми та психологічного дискомфорту. Та при цьому не варто забувати про ще один критерій: вазон повинен вписуватися в інтер’єр, відповідати духу та стилю приміщення.

Один дрібний вазон у великому офісі чи перенасичення рослин в одному приміщенні однаково негарно виглядає. Підбираючи рослини, дійте за принципом – на невелику кімнату – одна велика рослина або аналогічна за об’ємом група рослин менших за розміром. На 10 метрів квадратних в просторі рекомендують розмістити від однієї до трьох кімнатних рослин.

Чому корисно поставити рослини в офісі?

Ви не відмовитеся від ідеї озеленити офіс, якщо врахуєте всі ці корисні властивості кімнатних рослин:

 1. Якщо у вас не виходить регулярно провітрювати приміщення в кабінеті, де працює декілька людей, не проблема. Кімнатні рослини здатні насичувати повітря киснем.
 2. Фітонциди, що містяться в рослинах, володіють бактерицидними властивостями та здатні поглинати бактерії та мікроби, що особливо сконцентровані в місцях скупчення людей.
 3. Пересушене опаленням та кондиціонерами повітря здатні зволожувати кімнатні рослини.
 4. Ви весь день працюєте за комп’ютером, а це дає велике навантаження на зір. Зелений колір розслабляє та допомагає відпочити очам.
 5. Живі рослини служать окрасою офісу та допомагають працівникам налаштуватись на продуктивну роботу.
 6. В офісах, де робочі місця відокремлені умовними перегородками, рослини знижують рівень шуму.
 7. Здатні захищати від електромагнітного випромінювання, що надходить від комп’ютерів, принтерів, телевізорів.
 8. Підвищують настрій, знижують рівень стресів, депресій. Живі рослини підвищують концентрацію уваги.

Догляд за офісними вазонами

Офіс – місце великого скупчення людей, тим не менше доглядати за рослинами часто забувають. Тому при виборі рослин для офісу – перше на що слід звертати увагу – вони повинні бути невибагливими в догляді.

Коло рослин, які добре почуваються в приміщеннях з робочою атмосферою, дуже обмежене, тому важливо ретельно врахувати всі фактори:

 • Варто орієнтуватися на умови, в яких “оселиться” рослина: вологість, освітленість, температура повітря, наявність протягів та кондиціонера, що можуть спричинити перепади температури.
 • Слід для початку визначитися з місцем, куди плануєте поставити рослину.
 • Обирайте оптимальне освітлення. За можливості розміщуйте вазони біля вікон. Та, як правило, лампи денного світла та сучасні освітлювальні установки створюють умови для достатнього освітлення навіть далеко від вікон.
 • Періодично рослина потребує поливу, зволоження повітря.
 • Прослідкуйте за тим, щоб рослина не стояла на протязі чи під кондиціонером.
 • Протирайте листя від пилу.
 • При виборі звертайте увагу на термін цвітіння. Не місце в офісних приміщеннях рослинам з акцентом на сезон, які повністю скидають листя, період декоративності чи цвітіння яких, обмежений.

Доповніть інтер’єр свого офісу красивою рослиною. Аби розібратися в усіх питаннях зверніться до нас у Family Flowers. Ми радо допоможемо обрати рослину для вашого офісу та розкажемо всі нюанси догляду.

Залишіть відгук