fbpx

Історія Дня святого Валентина

Історія Дня святого Валентина покрита таємницею свого покровителя. Ми знаємо, що лютий вже давно відзначається як місяць романтики, і що День закоханих, як нам відомо сьогодні, містить залишки християнської і давньоримської традиції. Але хто був святий Валентин, і як він став асоціюватися з цим стародавнім обрядом?

Католицька церква визнає, принаймні, три різних святих на ім’я Валентин або Valentinus, і всі з них були вбиті. Одна з легенд стверджує, що Валентин був священиком, який служив в третьому столітті в Римі. Коли імператор Клавдій II вирішив, що самотні чоловіки є набагато кращими  солдатами, ніж ті, що одружені і мають дітей, тому він заборонив брати шлюб молодим людям. Валентин, розуміючи несправедливість указу, кинув виклик Клавдію і продовжував давати шлюб молодим закоханим парам таємно. Коли були виявлені дії Валентина, Клавдій наказав його стратити.

Хоча дехто вважає, що День святого Валентина святкується в середині лютого, щоб відзначити річницю смерті або поховання Валентина, що, ймовірно, сталося близько 270-х рр. Інші стверджують, що християнська церква, можливо, вирішила помістити свято день Святого Валентина в середині лютого у спробі “християнізації” язичницького святкування Луперкалій. Воно святкується у лютому, Lupercalia – це було свято родючості, присвячене Фавну, римському богу сільського господарства.

Привітання на День усіх закоханих були популярні ще в середньовіччі, однак валентинки починають  з’являтися тільки лише після 1400-х рр.. Найстаріша відома валентинка з  досі існуючих на сьогоднішній день це було любовне віршоване послання, написане в 1415 році, герцогом Орлеанським, своїй дружині в той час, як він був ув’язнений  у ЛондонськомуТауері, після його захоплення в битві під Азенкуром. Ця давня валентинка тепер є частиною колекції рукописів Британської бібліотеки в Лондоні.  Кілька років по тому, вважається, що сам король Генріх V найняв письменника на ім’я Джон Лідгейт, аби скласти особливу валентинку, котра адресувалася Катерині Валуа.

День закоханих у різних країнах

Відомо, що День усіх закоханих масово святкують у таких країнах як: Сполучені Штати Америки,  Канада, Мексика, Великобританія, Франція та Австралія. У Великобританії, День святого Валентина став широко відзначатися близько  ХVII-го століття. До середини XVIII-ого, це було свято не лише закоханих, а також і друзів, котрі обмінювалися маленькими знаками любові або рукописні замітки, а от починаючи з 1900-х рр. рукописні листівки почали замінювати друковані валентинки, це відбулося через удосконаленню технології друку в той час. Готові карти стали простішим способом для осіб, котрі хотіли висловити свої емоції в той час, як не мали сміливості або не знали як на пряму виразити свої почуття. Зниження поштових тарифів також сприяло зростанню популярності відправки валентинок у День Валентина.

Американці, ймовірно, почали обмінюватися валентинками ручної роботи на початку 1700-х років. У 1840-х роках, Естер А. Хоуленд почав продавати перші валентинки масового виробництва в США. Хоуленд, відома як “Мама Валентинок” розробила складні листівки з зі справжнім мереживом, стрічками і барвистими картинками. Сьогодні, за даними та підрахунком Асоціації вітальних листівок,  1 мільярд вітальних карток відправляються щороку в День святого Валентина, роблячи це свято другим за кількістю відправлених вітальних листівок, на першому місці Різдво Христове (за оцінками – 2,6 мільярда листівок відправляються на Різдво). Доречі, цікаво що саме жінки купують близько 85% усіх валентинок.

Символи свята 

Недаремно символічним кольором свята вважається червоний і його найближчі відтінки, адже цей колір є одним із символів любові. Тому часто квіти та різноманітні подарунки у формі серця в цей день є саме червоного кольору.

З недавніх часів ця традиція святкування Дня св. Валентина поширилася теренами і рідної Неньки-України, не винятком стало і наше славне та стародавнє місто Львів. Тепер щороку у місті до цього свята готуються цікаві та різноманітні романтичні програми для закоханих.

Насправді День усіх закоханих –це ще одна гарна можливість сказати своїм близьким та рідним, наскільки ви їх цінуєте, поважаєте, наскільки ви їм вдячні та хочете аби вони були щасливі.  Люди в цілому світі святкують це свято по-різному, однак причина цьому є одна єдина і це ЛЮБОВ. Та й подарунки кожен обирає собі до душі: хтось вручає лише валентинку, хтось дарує коробку цукерок у формі серця, інші переконані, що найкращий подарунок це – м’яка іграшка, хтось дарує прикраси, ще інші замовляють романтичну вечерю, при свічках, в ресторані. Однак у кожному з цих подарунків, на нашу думку, бракує важливої деталі. І це особливе доповнення – квіти. Бо ми вважаємо, що квіти це один з найромантичніших і найдивовижніших подарунків у світі.

У День закоханих Family Flowers допоможуть Вам обрати саме такий букет чи квіткову композицію, котра передасть  ті найсвітліші  почуття та щиро потішить Вашу половинку.

Залишіть відгук