fbpx
У минулій статті ми розповідали вам про те як прислухатися до «мови квітів». А зараз пропонуємо вам дізнатися про те, як вірно дарувати квіти, враховуючи всі деталі та особливості. На думку «Family-flowers» підібрати ідеальний букет – це не що інше, як справжнє  мистецтво.
 
Квіти в подарунок висловлюють почуття людини, котра їх підносить.  Ми віримо, що квіткові букети дарували, дарують і будуть дарувати всюди, завжди і всім. Підносити квіти можна з приводу і без, дівчатам, жінкам і чоловікам, молодим і літнім. Були часи, коли за допомогою квіткового букета можна було передати послання. Кожна квітка висловлювала певну емоцію, а букет міг замінити любовну поему.
 
Наприклад, в Індії вірять, що квіти існують на землі не для запаху і краси, а для того, щоб обсипати ними дорогих серцю людей. Квітковий букет не просто виражає наше ставлення до того, для кого він придбаний, але і показує наявність у нас смаку. При виборі квітів необхідно враховувати безліч нюансів: від улюбленого кольору особи, котрій призначений подарунок  до її особистих симпатій. Для кожного окремого випадку необхідно вибирати відповідний букет.

 

Як вибрати букет?

  1. Одне з основних правил – букет має складатися з непарної кількості кольорів. Адже, за слов’янськими, французькими і вірменськими традиціями парну кількість квітів несуть на похорон, при цьому живій людині прийнято дарувати непарну кількість квітів.
  2. Якщо ви йдете в гості до молодої дівчини, подбайте також і про букет для її мами. Крім того, що це приписує етикет, ви, безсумнівно, справите приємне враження на можливу майбутню родичку.
  3. Вручати букет більше личить чоловікові, навіть якщо він просто супроводжує даму. А от нести квіти по вулиці доречніше жінці.
  4. На святковий стіл можна поставити тільки дійсно маленький букет, інакше він буде закривати огляд вашим гостя і перешкодить їхньому невимушеному спілкуванню. Якщо дарують кілька букетів, краще виділити для кожного з них окрему вазу.
  5. Квіти слід вибирати виходячи з віку одержувача, його смаків, статі, ступеня спорідненості між вами.
  6. Молодим дівчатам дарують ще нерозпущені бутони, пані елегантного віку – напів або повністю розкриті квіти. Чоловікам підносять лаконічні букети з однакових, бажано високих квітів.
  7. Літнім або хворим людям не варто дарувати квіти з сильним запахом – він може спровокувати головний біль.
  8. Окремого пункту заслуговує алергія на пилок. Поцікавтеся заздалегідь, чи є у винуватця свята який-небудь вид алергії. Інакше ваш букет може викликати роздратування, замість радості.

Квіткові букети для дівчат та жінок

В подарунок мамі найкраще піднести рожеві квіти, що символізують довіру і ніжне ставлення до неї. Також вдалим буде вибір букета у пастельних відтінків. Підійдуть тюльпани, кали, троянди, фрезії, гортензії або збірний букет із перелічених квітів. Відмінним подарунком стане букет лотосів, адже ця квітка є символом мудрості. Розмір букета залежить тільки від ваших матеріальних можливостей.

Традиційно на весілля дарують букет з білих квітів, що символізує красу і чистоту нареченої. Кремові троянди є знаком ідеальних відносин, що також буде доречно в подарунок молодятам.

Якщо квіти призначені молодій дівчині, то вони повинні бути спокійних відтінків (білий, кремовий, пастельні тони рожевого, персикового, фіолетового). Як виняток можливі випадки, коли хлопець хоче голосно заявити про почуття своєї любові. У таких випадках можна подарувати букет вогнянно-червоних квітів (можливі також вкраплення інших кольорів), заявляючи про нестримну любов. Це можуть бути і півонії, і троянди різних видів, піоновидні зокрема, тюльпани, анемони, ранункулюси та інші. Хоча все таки варто пам’ятати, що жінці найкраще дарувати ті квіти, які вона любить, або ті які їй подобаються. У випадку, коли про смаки об’єкта нічого невідомо, зверніться до професіоналів у цій справі, тобто до флористів.

Не потрібно забувати про привід, через яким ви вирішили подарувати квіти. Закоханому чоловікові на перше побачення найкраще взяти з собою ніжні квіти: конвалії, незабудки, ранункулюси, еустому. Якщо пара зібралася піти в театр, то дамі доречно подарувати невеликий акуратний букетик. Букет квітів – чудовий подарунок для партнера по робочих справах під час спільного обіду або вечері. А також пам’ятайте про те, що кожен квітковий букет завжди збагачує та додає об’єму цікава зелень, така як різні види евкаліпту, рускус, тощо.

Букети для чоловіків

Вважається, що квіти дарують тільки представницям прекрасної статі, але це не так. Подарувавши батькові або чоловікові гладіолуси насичених кольорів, ви покажете сильної статі, як ви цінуєте його підтримку і надійність. А подаровані батькові фіолетові або бордові айстри розкажуть йому про те, як ви любите його і поважаєте його думку. Чоловікам прийнято дарувати не великі букети, не більше 7 квіток в одному.

Коханому чоловікові не варто дарувати величезних букетів. Набагато краще буде, якщо ви подаруєте йому сувору лаконічну рослину в горщику. Це може бути кактус або грошове дерево. Для більш офіційного букета підійдуть іриси. Ці квіти символізують те, що ви цінуєте дружбу з цією людиною, і захоплюютесь його мудрість. Чоловікові-колезі можна подарувати антуріум – знак хоробрості і неординарності.

Квітковий етикет містить у собі безліч різних нюансів, але навіть невелике знайомство з ним дозволить вам не допустити грубих помилкок при виборі букета в подарунок.

Ці правила можна знати або не знати, дотримуватися їх чи ні – це не настільки важливо. Даруйте квіти один одному з приводу і без нього, даруйте від чистого серця із щирою посмішкою, і вони обов’язково потішать і подарують тепло тим, кому призначені.

Залишіть відгук