fbpx

Мова квітів (флорографія) — символіка, значення, що надається різним квітам для вираження тих чи інших настроїв, почуттів та ідей.

Квіти мають особливу енергетику, вони мовчазно красномовні. Своєю неповторною аурою вони впливають на наші почуття, настрій, вони говорять з нами на власній мові. Мова квітів народилася на Сході, створили її жінки. Позбавлені спілкування, не наважуючись часто відкривати обличчя, вони перенесли на квіти всі відтінки свого настрою і почуттів. Виниклі одного разу асоціації поступово перетворювалися в стійкі символи, завдяки яким можна було вести розмову. Кожна квітка, аромат і колір насправді має своє унікальне символічне значення. Наприклад, здавна на Сході троянду вважали символом любові, у Греції – символом всепоглинаючої пристрасті, а в Іспанії таке значення аж до початку двадцятого століття мала гвоздика. А у Вікторіанську епоху мову квітів використовували для таємного вираження почуттів у тих випадках, коли про них не можна було говорити відкрито.

Більшість же навіть не підозрює про те, що може розповісти подарований букет. І все ж, на рівні інтуїції люди відчувають значення подарованих ними квітів, так як мова квітів стала для нас інтуїтивною – це стосується і вибору букета і трактування його значення.

Колір квітів

Кольорова гамма презентованого букета може багато про що розповісти його одержувачу. Мова квітів може допомогти вам висловити свої почуття.

Отже, універсальний білий колір – доречний в будь-яких букетах і випадках – це символ чистоти, ніжності. Саме у нашій культурі білі квіти символізують невинність, молодість, їх часто прийнято дарувати на весілля. Польові білі квіти – ромашки, конвалії, проліски – можна дарувати жінкам без жодного приводу. А біла акація у багатьох європейських народів уособлює чисту і світлу любов.

Рожевий  – пов’язується з юністю,  скромністю, витонченістю та ніжністю. Мабуть після білого, різновид квітів у рожевих відтінках є найбільший. Даруйте рожеві квіти людям будь-якого віку та статі за будь-що. Вони подобаються всім, тому що піднімають настрій і викликають усмішку. Такий букет промовляє: “Я до вас добре відношуся!”

Червоний колір розцінюється, як колір любові і пристрасті. Однак червоний має велику градацію відтінків, і тут не можна помилитися. Світло-червоні квіти можна дарувати другу або родичеві, якого ми ніжно любимо. Але темно-червоний колір це колір пристрасті (чим яскравіше колір, тим сильніше відчуття) дарують тільки коханим.

Жовтий колір  – символ світла і сонця, жовті квіти дарують людям, яким бажають світла і добра. У нашій культурі жовті квіти прийнято дарувати людям мистецтва, чиєю нестримною енергією та променистим талантом ви захоплюєтеся.

Оранжевий колір символізує на Сході силу, владу, гордість. У зв’язку з цим доречно буде подарувати помаранчевий букет начальниці або начальнику.

Сині квіти “говорять” про тугу, про вірність та відданість, на Сході їх прийнято дарувати чоловікам, які йдуть в армію. У нас сині і бузкові квіти дарують людям, чию оригінальність хочуть підкреслити. Букет промовляє: “Я ціную Вашу вишуканість!”

Урочистий фіолетовий колір – знак дружби та довіри, а зелений – спокою і миру – ці відтінки доречні в “дружніх” букетах.

Значення квітів

Символічні значення живих квітів широко використовувалися при складанні букетів, коли кожному з елементів композиції надавався додатковий, емоційний сенс. Тому тепер ми розповімо більше про значення самих квітів.

Троянда. Батьківщиною цієї дивної квітки вважають Персію, де вона була символом кохання без взаємності. Жовта троянда вважалася символом зради, фальші, а біла – символом довіри, збереження таємниці.
У Стародавній Греції і Стародавньому Римі її вважали символом весни, сонця, краси, тепла, любові, розкоші, багатства, а також свідченням невинності, непорочності відносин, закоханості. Червоний колір троянди означав полум’я любові, а білий – сором’язливість, непорочність.
Не випадково до цих пір нареченим прийнято дарувати букет з білих троянд. Цей звичай існував у стародавніх греків, які прикрашали наречених вінками з троянд, перевитих миртами. Трояндами прикрашали також двері в будинок нареченої, а пелюстками троянд усипали шлюбне ложе.
Троянди кидали до ніг переможців, вручали воїну як нагороду, прикрашали голови вінками з цих квітів на бенкетах, ставили букети з троянд на бенкетні столи в спеціальних чашах, прибирали ними колони.
Одночасно троянда вважалася і символом короткочасності життя, смерті. Так вона, за стародавніми повір’ями, розквітала не тільки на радість живим, але і на втіху тим, хто пішов з життя. Стародавні римляни на поминках роздавали присутнім троянди, а гробниці прикрашали гірляндами із цих квітів.
Християнське мистецтво довгий час славило троянду як символ невинності, чистоти, святості, її вважали райським квіткою. З плином часу троянду стали тісно пов’язувати з Богородицею, яку зображували оточеної кущами троянд в раю. Легенда розповідає про те, що архангел Гавриїл сплів для Богородиці три вінки: вінок з червоних, вінок з білих і вінок з жовтих троянд. Вінок із білих троянд символізував радість, з жовтих – визнання святості, з червоних – страждання. Троянда червоного кольору стала також і символом страждання Христа, пролитої Ним за людський рід крові.
Троянда червона – справжня любов, вірність, а у деяких випадках невимовну пристрасть.
Троянда рожева – ввічливість, чемність, люб’язність, радість життя, молодість
Троянда біла – вічна любов, невинність, туга, доброчесність, чистота, благоговіння і смиренність.
Гвоздика червоного кольору за часів Великої французької революції була емблемою прихильників короля: її колір був зловісним, нагадував колір пролитої крові. Дівчата дарували невеликі букети яскраво-червоних гвоздик юнакам, що йшли на війну. Вважалося, що це допоможе їм повернутися з перемогою.
За часів Наполеона вважали, що ця квітка зберігає життя, оберігає від випадкової кулі. Тому солдати дбайливо зберігали на грудях ці квіти.
Зараз, як правило, червона гвоздика говорить про гарячі почуття.
Гвоздика біла говорить про довіру, є свідченням тихого смутку, печалі, туги.
Жоржина – вираз вдячності.
Гіацинт – веселий настрій, бажання пожартувати.
Жасмин – ніжне освідчення в коханні, схиляння.
Камелія – внутрішнє благородство, скромність.
Латаття з найдавніших часів була символом краси і красномовства. За давньою легендою ця квітка виник з тіла чарівної німфи, яка загинула від любові і ревнощів до Геркулесу, який залишився до неї байдужим.
Конвалія – знову здобута свобода.

pat.

Лілія – символ Франції, на гербі цієї країни зображені три перехрещені лілії, які символізують милосердя, правосуддя і співчуття. У цій країні лілію вважали проявом вищої міри благовоління й поваги.
Білу лілію вважали з найдавніших часів символом невинності і чистоти.
Стародавні єгиптяни прикрашали ними тіла померлих молодих дівчат. У Луврі до цих пір зберігається саркофаг з молодою єгиптянкою, у якої на грудях лежить лілія.
У Стародавньому Римі білі лілії вважалися квітами витонченості, багатства і розкоші, а також символізували надію. Лілію зображали на монетах.
Християнська традиція зробила лілію символом невинності і цнотливості. Пресвяту Діву в багатьох католицьких країнах зображували в оточенні гірлянд з лілій.
Лілія біла – невинність, юність, чеснота.
Лілія блакитна – благородство душі.
Лілія тигрова – достаток, процвітання, самовпевненість, гордість.
Тюльпан може мати безліч найрізноманітніших забарвлень. Взагалі, тюльпан символізує чисту любов, освідчення в коханні. Це ж значення відноситься до червоного бутону тюльпана. А от жовтий тюльпан означає щастя, якщо вірити древньої європейської легенді. Тюльпан строкатої забарвлення символізує красиві очі. Тюльпани продаються не весь рік, тому подарувати тюльпан навесні — відмінний привід висловити свої почуття своєї ненаглядної.
Тюльпан червоний – признання в коханні.
Тюльпан жовтий – безнадійне кохання.
Орхідея – свідоцтво поваги.
Півонія – у багатьох країнах символ пристрасної любові. А ще півонія – знак обіцянки щасливого шлюбу і безхмарного життя, в той же час сором’язливість. Півонія символ щасливого весілля, веселого життя, співчуття. Вважається, що півонія родом з невеликого містечка Пеона у Фракії, де росте буквально всюди.
У Стародавній Греції півонія – один із символів довголіття. Жителі Еллади свято вірили в її чудодійні властивості, здатність відганяти злих духів, і тому з дитинства вішали дітям на шию намисто з шматочків коренів півонії.
Ірис у деяких народів символізує хорошу новину. Проте в більшості країн квіти ірису наділяють значенням безстрашності, мудрості, доблесті. В Японії ці квіти дарують і чоловікам, щоб пробудити в них відвагу і мужність. Адже квіти ірису дуже схожі на мечі. У японській каліграфії один і той же ієрогліф позначає ірис і військовий дух.

Від себе хочемо зазначити, що мова квітів у всі часи і у різних народів постійно змінювалася. Однак незмінним залишається одне, якщо ви готуєте свій букет від щирого серця і даруєте його з любові, то це завжди буде дивовижним та неповторним подарунком для його одержувача. Ознайомтесь з нашим асортиментом і оберіть квіти, які найвдаліше допоможуть висловити ваші почуття!

Залишіть відгук