fbpx

Орхідея – найпопулярніша, найвідоміша та найяскравіша кімнатна рослина, прикрашає та озеленює офіси, будинки, квартири. Хоча ця екзотична квітка доступна майже для кожного, багато хто не знає, як доглядати за орхідеєю. Тому сьогодні перетворимо для вас догляд за орхідеями з незнання для новачка в улюблену домашню справу справжнього квітникаря, оскільки через величезний вибір їх у різноманітних кольорах і розмірах, ці насадження виступають чудовими акцентами в декорі будинку.

Будь-які рослини у наших квартирах повністю залежать від нас. Саме ми вирішуємо коли їх полити, підживити, пересадити, яку температуру тримати у приміщенні та наскільки сонячним виявиться навколишнє середовище. Ці рішення повинні прийматися лише спираючись на потреби в конкретний цикл розвитку. Тому у нашій статті надані узагальнені підказки, завдяки яким поява екзотичної, зеленої мешканки у житті приноситиме вам тільки радість. Хочете дізнатись більше? Рушаймо разом далі!

Основні проблеми в догляді за орхідеями

Думка про необхідність особливих знань про те, як доглядати за орхідеєю помилкова. Отримуючи її у подарунок, господарям здається ніби вони потрапили на гачок. Насправді ж, вона не приносить особливих клопотів, а око господаря завжди радіє різноманіттю, різнобарв’ю квітів! Опікуватись нею не складно. Просто потрібно мати правильні, точні знання, починаючи з розуміння того, як поливати орхідею, закінчуючи її підтримкою завдяки підживленню.

Умови догляду за орхідеями

У якісних умовах для росту орхідея живе довго, квітне два рази на рік. Зазвичай, при опаданні квіток, люди думають про повну загибель. Але це явище виявляється  абсолютно нормальним! При достатньому рівні терпіння, через шість місяців ви спостерігатимете розквіт знов.

Завдяки гарному догляду може цвісти протягом чотирьох місяців підряд! Тому важливі ваша витримка та три основних життєво необхідних компоненти для її росту – полив, освітлення та температура повітря.

Полив

Обов’язково поливайте ґрунт, а не рослину безпосередньо. Стікаюча між листям вода може спричинити загнивання крони, яка в результаті опадає, після чого повністю гине. Також, уникайте знаходження у сухому стані тривалий час.

Визначити необхідність поливу можна по вологості ґрунту. При цьому, до наступного разу він повинен висохнути, тоді не буде ризику перезволоження. При потребі у збільшенні вологості коріння подає свій особливий сигнал та на поверхні горщика стає світлим. Коли воно має насичений зелений колір, то їй все до вподоби.

Якщо температури води та навколишнього повітря однакові, то це не завдасть шкоди, а здорові рослини можуть перенести невеликі відмінності в декілька градусів. Використання занадто холодної води може нанести довготривалі пошкодження, які спочатку не помітні, проте можуть виявитись смертельними.

Лайфхак: щоб визначити чи об’єм поливу правильний, необхідно звернути увагу на листя – пожовклі кінчики або кінчики, що починають засихати, свідчать про здійснений неправильно полив.

Освітлення

Правильний догляд за орхідеєю потребує особливих умов освітлення. У природі вони полюбляють рости у частково затінених ділянках. При вирощуванні в приміщенні оптимальним варіантом буде отримання непрямих сонячних променів протягом 6 годин на день.

При цьому, ми зібрали для вас рекомендації щодо розміщення орхідеї в залежності від розташування вікон у вашому помешканні:

  • спрямовані на схід, забезпечують ранкове сонячне світло – не станеться перегріву під прямим сонячним промінням;
  • виходячи на південь, гарантують перебування на сонці протягом усього дня, але спека стає дуже сильною;
  • з видом на захід забезпечують світлом вечірнього сонця, проте надають непомірну кількість тепла і світла;
  • повернуті на північ, не дають достатньо світла. Орхідея, швидше за все, стане повільно розвиватись, у подальшому загине.

Комфортна температура для орхідеї

Для людей та квітів найбільш комфортним поєднанням є невелика кількість сонця та прийнятний рівень тепла у повітрі. Оптимальний показник для правильного росту влітку + 20-25 °C, взимку + 16-18 °C.

Для стимулювання цвітіння важливо, щоб орхідея відчувала різницю днем та вночі в 3-5 градусів. У зимовий час при помітці на градуснику вище + 25 °C вона практично не квітне.

Які горщики найкраще підходять для орхідей?

Всі повинні розуміти, що коріння любить дихати, бути вільним, оскільки воно звикло до цього у дикій природі. Тому прекрасно, якщо коріння виростає поза горщиком.

Горщики для орхідей існують в найрізноманітніших варіаціях. Найкращою ж ємністю для даного виду квітучих рослин вважається прозорий вазон, оскільки через нього добре видно коли саме орхідею необхідно поливати. Також, ця рослина гарно себе почуває у керамічних варіантах горщиків.

Підживлення орхідей

Перше правило підживлення  – не перестаратись з підживленням. Якщо робити це занадто часто, у великих кількостях, то листя почне лопатись.

Насичення вітамінами варто здійснювати в момент поливу. Засіб необхідно розбавити у відфільтрованій воді у пропорції 1 грам на 1 літр води. Насичувати додатковими корисними речовинами рослину можна двічі на місяць.

Підживлення в період цвітіння: влітку проводять 2-3 рази на місяць, восени і взимку годують 2-3 або 1-2 рази, але концентрацію добрива зменшують вдвічі вказаної вище.

У період відсутності квітів підготовку рослини можна припинити чи підживлювати не частіше одного разу на місяць.

Висновки

Орхідеї є надзвичайно популярною кімнатною рослиною. Їх квітки надзвичайно барвисті, вони дуже добре ростуть у приміщенні при гарному домашньому кліматі. У своїй більшості люди припускають, що за такою ніжною, красивою квітковою пані важко приручити. Ми ж довели протилежне!

Ваш шлях до справжнього знавця орхідей розпочався у нашій статті. Не зупиняйтесь на досягнутому, а наш магазин Family-Flowers підтримає всі ваші бажання отримати свій персональний квітковий рай!

Залишіть відгук

viber