fbpx

Вибираючи квіти, кожна людина задумується про те, яка кількість квітів має бути у букеті. Адже крім виду і кольору рослин, в букеті відіграє певну роль і їх кількість. У нашій культурі існує думка, що не слід дарувати парну кількість квітів. З яких причин наш етикет забороняє підносити в дарунок такі букети, ми зараз дізнаємося.

За українськими, французькими і вірменськими традиціями парну кількість квітів у букеті несуть на похорон, при цьому живій людині прийнято дарувати непарну кількість квітів. При цьому майже у всій Європі, Сполучених Штатах Америки та в деяких країнах сходу все навпаки – дарують парну кількість квіток, так як за їхніми повір’ями це приносить щастя.

Ізраїльтяни завжди дарують парну кількість квітів у букеті, а на похорон взагалі їх не носять. У Грузії парну кількість квітів пов’язують із сімейними цінностями – дві квітки пара, і це вдале поєднання. А ось на кладовищі вони несуть непарну кількість квіток, «щоб покійний пару не забрав з собою».

У японській культурі числа 1,3,5 позначають чоловічий початок «янь» і говорять про життя, силу, рух. Числа 2,4,6, – це жіночий початок «інь» означає спокій, пасивність. У Японії не прийнято дарувати живим людям чотири квітки, тому що число 4 символізує смерть.

Для древніх піфагорійців уособленням добра, життя, світла були непарні числа, а ще вони символізували праву сторону (сторону щастя). Нещасливу ж ліву сторону, і разом з нею смерть, зло, темряву – символізували парні числа. Чи не звідси пішло знамените «встати з лівої ноги», що символізує невдалий початок дня?

Шукати коріння таких традицій і забобонів необхідно ще в дохристиянських часах. Так як всі країни проходять власний шлях розвитку, виникають подібні протиріччя і розбіжності.

За язичницькими віруваннями парні числа є символом зла і смерті. Багато стародавніх культур пов’язували такі цифри з закінченістю, в цьому випадку – життєвого шляху.

І абсолютно навпаки сприймали непарні числа – як символ успіху, щастя, везіння. Вони символізують життя, рух, розвиток.

За традицією, в Стародавній Русі дві квітки покладали на могилу загиблим на війні, що захищав свою батьківщину: «одна небіжчику, інша – Богу».

В наші дні померлим прийнято приносити парну кількість квітів.

Сьогодні у нас прийнято дарувати непарну кількість квітів, якщо їх менше дюжини, це –  три, п’ять, сім, дев’ять або одинадцять. Якщо стебел більше 12-ти, тоді їх число вже не несе ніякого смислового навантаження. До цього кожне число має своє значення на мові знаків, тож можна надати букету особливого значення.

Приміром, 1 квітка значить, що людина, якій ви її даруєте для вас єдина та неповторна, 3 стебла  – це визнання поваги, ну а 5 – це визнання любові. Цікавий факт, про який мало хто знає –7 квіток колись дарували лише в день заручин. 9 стебел говорить про бажання зміцнити дружні та партнерські відносини. А ось число 11, в перекладі на мову квітів, має значення міцної справжньої дружби. У разі сварки або непорозуміння оптимістично налаштований чоловік дарує букет з 12 бутонів, показуючи, що йому не важливі ці відносини, і він вірить у краще.

А від нас додамо, що якою би не була кількість рослин у вашому букеті, одна це квітка чи десятки, якщо ви робите цей подарунок від щирого серця і з добрими намірами, саме тоді він і буде найкращим!

Залишіть відгук

viber